Ett optimalt flöde för en kropp och själ i harmoni

 

Shandithi kinesiologi är en terapiform där man aktiverar kärlek, glädje och harmoni. Den kroppsegna intelligensen aktiveras och läker ut en eventuell obalans. När alla våra system sammankopplas och fungerar optimalt så produceras alla ämnen som behövs i kroppen för att all eventuell läkning ska kunna ske både kroppsligt och själsligt.

Det kan vara en fysisk eller känslomässig obalans man bär på. När vi släpper exempelvis rädsla kopplat till en obalans så tillåter vi kroppen och energisystemet att komma i känslomässig och fysisk balans, där läkning kan ske. På detta sätt kan vi lättare känna glädje, kärlek och harmoni. Det kan även innebära att du får tillbaka den ork och fokus du önskar dig att ha.

Detta tillstånd uppnås när man regelbundet gör Shandithi meditationen. Vilket innebär att din kropp på sikt kan läka ut fysiska besvär. Med kinesiologin kan vi bidra till att ett optimalt flöde uppstår där det även ges en möjlighet att komma i kontakt med sina känslor. 

Karlstad
Christina Reitan 
K-reitan@hotmail.com
070-838 15 45
Västerås
Helena Söderqvist
helena@rygghalsan.se
070-875 36 25
Renée Hallberg
renee_hallberg@yahoo.se
070-354 34 09
Köping
Jenny Georgsson
jenny@shandithi.com
073-965 84 15
Sara Ericson
sara@shandithi.com
073-076 45 40
Helena Söderqvist
helena@rygghalsan.se
070-875 36 25
Johan Hallberg
johan@rygghalsan.se
072-250 87 93
Maria Lantz
maria@shandithi.com
073-688 18 00
Anna-Karin Sandblom
ak.sandblom@gmail.com
073-929 58 19
Micaela Lantz
matti.micaela@hotmail.com
070-492 73 15
Göteborg
Karin Wennerberg
karinwen@hotmail.se
072-253 59 65
Monica Berggren Andersson
monicaocurt@gmail.com
070-529 29 85
Malou Idun Johansson
malou@shandithi.com
070-511 11 20
Arboga
Katja Makkonen
katja@shandithi.com
070-749 57 55
Tänndalen
Jenny Georgsson
jenny@shandithi.com
073-965 84 15

Intresserad?

Genom att klicka på knappen nedan så finner du alla terapeuter.