Datum & platser

Vi håller kurser över hela landet vid förfrågan. Vi har även för närvarande Shandithi utövare i Italien, Norge, Tyskland och Spanien. Det innebär att vi är i en expansionsfas och även sprider denna fantastiska teknik där det finns intresse. Kontakta gärna Jenny vid förfrågan och idéer.

Shandithi Basic

Köping:
Privatkurser hålls under våren.
Maj/Juni.
 
Instruktör: Jenny Georgsson mfl                                     

 

Arboga:
Del 1 5-6 September
Del 2 12-13 September

Instruktör: Katja Makkonen

 


Nyhet Kinesiologi:
6st nya Shandithi kinesiologer blir färdigutbildade i juni.
Vi återkommer med namn och orter på hemsidan.

Shandithi kurs

Iona
Våren 2021 (datum ej fastställt än)

Denna kurs är till för de som redan har Shandithi meditationen. Det är en resa som utvecklar ditt medvetande. Här får du personliga instruktioner för din egen utveckling och även gruppsamvaro. En resa som tar dig in i framtiden där du skapar själv, det du upplever.

Instruktör: Jenny Georgsson

Triangelhealing

Köping
27-28 Juni 
Kl.9-16
Energiutbyte: 2700kr

Denna kurs är till för dig som vill kunna avlägsna obalanser du upplever dig ha. Du behöver inga tidigare kunskaper inom Shandithi meditationen.

Här får du verktyg hur du med hjälp av triangeln, som en av universums grundpelare, kan lösa upp obalanser i din fysiska kropp och i ditt energisystem. 

Instruktör: Jenny Georgsson

Instruktörer

Köping

Jenny Georgsson
jenny@shandithi.com
073-965 84 15

Ann Forssell
ann@shandithi.com
073-643 61 60

Maria Lantz
maria@shandithi.com
073-688 18 00

Sara Ericson
sara@shandithi.com
073-076 45 40

Göteborg

Sara Ericson
sara@shandithi.com
073-076 45 40

Maya Chindra
chindra@shandithi.com
070-985 52 43

Malou Idun Johansson
malou@shandithi.com
070-511 11 20

arboga

Katja Makkonen
katja@shandithi.com
070-749 57 55

VÄSTERÅS

Renée Hallberg
renee_hallberg@yahoo.se
070-354 34 09

Kinesiologer

Västerås

Renée Hallberg
renee_hallberg@yahoo.se
070-354 34 09

KARLSTAD

Christina Reitan
K-reitan@hotmail.com
070-838 15 45

Göteborg

Karin Wennerberg
karinwen@hotmail.se
072-253 59 65


Monica Berggren Andersson
monicaocurt@gmail.com
070-529 29 85

Malou Idun Johansson
malou@shandithi.com
070-511 11 20

Köping

Jenny Georgsson
jenny@shandithi.com
073-965 84 15

Helena Söderqvist
helena@rygghalsan.se
070-875 36 25

Sara Ericson
sara@shandithi.com
073-076 45 40

Massörer

Skinnskatteberg

Therese Åberg
therese.johanson1962@gmail.com
073-767 01 62

Västerås

Renée Hallberg
renee_hallberg@yahoo.se
070-354 34 09

Köping

Sara Ericson
sara@shandithi.com
073-076 45 40

Susanne Eriksson
susanneafwahlberg@hotmail.com
072-332 47 00

Helena Söderqvist
helena@rygghalsan.se
070-875 36 25

Göteborg

Malou Idun Johansson
malou@shandithi.com
070-511 11 20

Sara Ericson
sara@shandithi.com
073-076 45 40